درباره‌ی گهواره

بستری برای پرورشِ فکریِ کودکان

مؤسسه‌ی گهواره

بستری برای پرورشِ فکریِ کودکان

گهواره متشکل از نویسندگان، مترجمان، شاعران‌، نقاشان و طراحانی است که در داخل و خارج از کشور آفغانستان به سر می‌برند و برای کودکانِ در سراسر جهان کتاب‌های داستانی و آموزشی را تألیف و ترجمه می‌کنند.
این فرهنگیان زبان و فرهنگ مردم کشورهای مختلف را آموخته‌اند و در عرصه‌ی آموزش و پرورش تجربه دارند؛ پدر و مادر هستند و مشکل نبود کتاب کودک را خیلی خوب درک می‌کنند.
نویسندگان و مترجمانِ گهواره به زبان‌های انگلیسی، جاپانی، دنمارکی، فرانسوی، روسی و ترکی آشنایی دارند و همواره در تلاشند تا بهترین آثار نویسندگانِ اروپایی، امریکایی و آسیایی را به زبان‌های فارسی، پشتو، ازبیکی و ترکمنی ترجمه نموده و در دسترس کودکان قرار دهند.

چرا کتاب کودک؟

هدف اصلی ایجاد این گروه، تولید کتاب‌های با کیفیت و با محتوای عالیست. ما سعی داریم تا با ارایه‌ی داستان‌های سرگرم‌کننده و جذاب برای کودکان، در ذهن‌ آن‌ها ارزش‌های عام بشری مثل مسئولیت‌پذیری، صلح‌جویی، گذشت‌ و بردباری، وفا به عهد، صداقت و راستی، انسان‌دوستی و تساویِ حقوق انسان‌ها را نهادینه سازیم.

ما باورمندیم که می‌توانیم از طریق داستان های جذاب و کودکانه، علاقمندی مضاعفی را به يادگيري در کودکان مان ايجاد کنیم تا به مرور زمان آنها خود خواهان خواندن كتاب‌هاي مختلف شوند و خواندن به زبان مادری را از همان کودکی آغاز و تمرين كنند.

این کتاب‌ها می‌توانند به آن‌ عده از خانواده‌های که سال‌هاست در خارج از کشور به سر می‌برند و آهسته‌آهسته زبانِ مادری در میانِ‌شان رو به فراموشی می‌رود نیز مفید واقع شوند. ما آرزو داریم با کارهای‌مان رشته‌ی پیوند‌های فرهنگیِ نسلِ جدیدمان را با زبان و فرهنگِ اجدادی‌شان نه تنها زنده و سالم نگه داریم؛ بلکه به باروریِ این فرهنگ بیافزاییم.

ما نیز می‌کوشیم تا با بازگویی و باز نویسی افسانه های ملل مختلف، دنیای کودکانه کودکان مان را با دنیای کودکانه‌ی تمام کودکان دنیا پیوند بزنیم و آن را زیباتر و رنگارنگ‌تر بسازیم. ما محصولات مان را به دو صورت در دسترس شما قرار می‌دهیم. هم به صورت کاغذی چاپ می کنیم و هم  به صورت آن‌لاین روی وبسایتمان می گذاریم تا بتوانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید.
برای دریافت معلومات بیشتر و یا هر نوع همکاری با ما می‌توانید  به دفتر گروه گهواره واقع در کابل مراجعه نمایید.

راه‌های ارتباطی