روباهِ حیله‌گر

اگر سوءاستفاده از اعتماد دیگران هوشیاری باشد، پس روباهِ قصه‌ی ما هم بسیار باهوش و زیرک است. می‌دانید این روباه با دوستانِ خود چی‌کار کرد؟
اصلِ داستان را با دانلود کتاب بخوانید و لذت ببرید.

دیدگاه‌ها:

این پست دارای یک نظر است

 1. خلیل

  درود خدمت عزیزان و دست اندرکاران گروه خوب گهواره،

  امیدوارم در تمام عرصه های زندگی موفق و کامگار باشید. در صفحه “در باره ی ما” که اهداف و برنامه های گروه گهواره را به مخاطبان معرفی می نماید، چنین نوشته شده:

  “هدف اصلی ایجاد این گروه، تولید کتاب‌های با کیفیت و با محتوای عالیست. ما سعی داریم تا با ارایه‌ی داستان‌های سرگرم‌کننده و جذاب برای کودکان، در ذهن‌ آن‌ها ارزش‌های عام بشری مثل مسئولیت‌پذیری، صلح‌جویی، گذشت‌ و بردباری، وفا به عهد، صداقت و راستی، انسان‌دوستی و تساویِ حقوق انسان‌ها را نهادینه سازیم.”

  به نظر شخصی بنده، و با در نظرداشت اهداف و برنامه های عالی گروه زحمت کش گهوراه باید خاطرنشان کنم که داستان “روباه حیله گر” متاسفانه فرهنگ انتقام را در ذهن کودکان و نوجوانان ما ته نشین ساخته و آنها را تشویق به انتقام گیری میکند، که فکر میکنم میتوان با پایانی متفاوت جلو چنین فجایعی را گرفت.

  بنده به این نظرم که در بعضی مواقع رفتار، گفتار و کرداری که از ما سر میزند ریشه در ناخودآگاه ما دارد، و میتواند برای نسل بعدی ما عواقب خیلی خطرناک داشته باشد، بنابر این داستانی که مخاطبش کودکان و نوجوانان هستند باید آگاهانه پایان یابد.

  امیدوارم در کارهای آینده این نکته را در نظر بگیرید تا کیفیت کارتان از آن که هست هم بهتر گردد.

  ارادتمند شما.

  خلیل

دیدگاهتان را بنویسید